X
Kuidas tagada suveks saagikas kurgipeenar?

Kurkide sordid jagunevad viljumistüübilt kolmeks: valdavalt emasõitega, segaõitsemisega ning ainult emasõitega, iseviljuvad ehk partenokarpsed. Iseviljuvate sortide eelis on see, et nad ei vaja tolmlemiseks ja viljade tekkimiseks putukate abi ja võivad olla kogu kasvuperioodi katteloori all. Maarahva Poes on peaaegu kõik sordid iseviljuvad.

Dirigent, Adam, Alex suurepärased sordid, universaalsed avamaale istutamise konserveerimiskurgid. Kuna nad on õhukese siledama koorega, sobivad marineerimiseks väga hästi.

Puccini on klassikaline uus hapenduskurk.

Tessa on väga hea poolpikk avamaakurk salatiteks ja värskelt tarbimiseks.

Ja loomulikult Saladin, väga hea pikk kasvuhoone kurk.

Kurgitaimi võib ette kasvatada kõikjal, kus on piisavalt soe ja valge, näiteks aknalaual või küttega kasvuhoones. Kuna kurgitaimed ümberistutamist ei talu, külvatakse seemned ettekasvatamisel umbes 6 cm läbimõõduga istutuskassettidesse või pottidesse. Kassetid, potid ja mullad on Maarahva Poodides kõik olemas. Kasvukoha temperatuur võiks olla päeval üle 20 kraadi ja öösel mitte alla 18 kraadi.

Kurk, vastupidiselt tomatile ja paprikale, kasvab ruttu. Kasvukohale võib taime istutada juba 2-3 nädala pärast, kui taimedel on arenenud 1-2 pärislehte.

Terve, tugeva  ja saagika kurgi õue istutamisel on veel kaks olulist nippi. Kurgipeenar tuleks rajada kohale, kus eelmisel aastal ei ole kasvanud sarnased kõrvitsalised (kurk, kõrvits, arbuus, melon). Ning kurgi juured armastavad sooja mulda. Kui mullatemperatuur on alla + 14 kraadi, siis ei saa kurk mullast fosforit kätte ning taim kolletub ja hävineb.

Suure valiku erinevaid kurgisorte leiad: https://maarahvapood.ee/tootekategooria/seemned-ja-sibulad/koogiviljaseemned/kurk/

0