7 imelihtsat suvist kokteiliretsepti Kitl siirupiga
Siin on 7 lihtsat suvist kokteiliretsepti Kitl siirupiga, mis pakuvad eredaid maitseelamusi ja teevad sinu suvepeod eriliseks.
Siin on 7 lihtsat suvist kokteiliretsepti Kitl siirupiga, mis pakuvad eredaid maitseelamusi ja teevad sinu suvepeod eriliseks.
Suurepärane, et isetegemine on aina enam populaarsust kogumas ja üha rohkem on seda ka päriselt hindama hakatud. Eks mekib ju omatehtud leib mitmeid kordi paremini kui poe oma, on oma aia õun magusam kui lettidel ja kuidas siis koduõluga kuidagi teisiti oleks?! Ikka tuleb omatehtu maitse ja lõhn võrreldamatult parem. Isetegemises ikkagi on mingisugune võlu, mis kõigele omaloodule erilise nüansi lisab.
Kuidas oma esimest koduõlut valmistada? Hakkame aga tegutsema!
Leiad meie poest ka õlle valmistamise stardikomplekti ECO 2, mis sisaldab kõike tarvilikku ja annab õllemeistrile võimaluse kohe tööle asuda.
1. Kõik töövahendid, mida kasutad õlle valmistamiseks, tuleb väga põhjalikult puhastada.
2. Eemalda kontsentraat ja pärm kaane alt (pärm on purgis eraldi kotikese sees), pane õllevalmistamise ekstrakti purk 10 minutiks kuuma vette, see aitab sealt sisu paremini kätte saada.
3. Kui virde temperatuur on 15-25 °C, võib lisada pärmi ja segada intensiivselt. Kääritustemperatuur sõltub valmistatavast õlle- ja pärmitüübist.
NB! Virde temperatuur üle 25 kraadi tapab pärmi.
4. Sulge käärimisnõu tihedalt kaanega ja paigalda veega täidetud vesilukk, aseta nõule õhulukk veega. Pane käärimisnõu kohta, kus on stabiilselt temperatuur umbes 20°C.
Käärimine kestab tavaliselt 5-7 päeva. Umbes 5 päeva möödudes käärimine lõpeb (vesilukk ei mulksu enam), kindluse mõttes võiks kontrollida virde suhkrusisaldust. Seda saad teha hüdromeetriga.
Õlu võiks enne villimist päeva paar jahedamas ruumis seista, nii settib pärmijääk nõu põhja ja saad selgema õlle. Selgineda võib õlu muidugi ka pudelis, siis peab välja valamisel hoolas olema, et setet mitte klaasi valada.
Puhtama õlle saamiseks võib õlle enne villimist ümber sifoonida, nii et pärmisete jääb kääritusnõusse.
Et õlu pudelis uuesti “käima läheks” ja gaas tekiks, tuleb igasse pudelisse lisada ca 7g suhkrut liitri kohta, või spetsiaalne gaseerimistablett.
Õllepudeleid võiks hoida 7-14 päeva toatemperatuuril ja siis tõsta jahedasse. Ka jahedas võiks õlu vähemalt 7-14 päeva laagerduda. Mida kauem koduõlu seisab, seda paremaks maitse ajaga muutub. 2-3 kuune õlu on oma parimas küpsusastmes, koduõlu säilib kuni kaks aastat.
Kollane õlekarva õlu, mida kroonib pitsisarnane valge vaht. Selles õlles on koos õrn lillelõhn, väljapeetud linnasemaitse ja suurepärane humalaaroom. Põnev näide traditsioonilisest heledast ja täidlasest Austria õllest nõudlikele õllesõpradele. Sobib ideaalselt mitmesuguste suupistetega.
Mahagonitooni ja kreemika vahuga tume õlu. Röstitud linnaste iseloomulik aroom, kergelt šokolaadise järelmaitsega. Kõige populaarsem õlu tumeda õlle austajate hulgas. Sobib hästi grillitud liha kõrvale.
Kuulus ja ainulaadne Tšehhi õlu. Humalaaroomiga, kergelt mõrkjas hele õlu. Ideaalne janukustutaja palavatel päevadel.
Bitterit meenutav, rohke vahuga värske ja klaar maitse. Serveeritakse külmalt.
Pronksikarva õlle, millel on kreemjasvalge vaht ning tugev, värskendav maitse ja aroom. Sobib õllesõpradele, kes eelistavad traditsiooniliselt mõrkjat punakat õlut.
Ameerika IPA-õlle tüüpi koduõlule on iseloomulik tugev tsitrusvilja maitse ning kuldkollane värv.
Harjutamine teeb meistriks on juba nõnda kulunud vanasõna, aga ometi on selles peituv tõetera aegumatu!
Natuke katsetamist ja kes teab, ehk saad end peagi ise oma koduköögi õllemeistriks kroonida või võib-olla annavad selle tiitli Sulle sinu sõbrad ja tuttavad.
Proovida igatahes tasub!