Lõvilõuad on selle kümnendi alguse uued tulijad, taas moodi tulnud vanaemade aegne kaunitar. Seemnelettidel on erinevate lõvilõugade valik täna näiteks kolm korda suurem kui 10 aastat tagasi.
Kuskohast on siis tulnud nimi lõvilõug? Naljaga pooleks võib väita, et kui õit näppude vahel õrnalt pigistada ja siis lahti lasta, lõvi suu avaneb ja sulgub.
Lõvilõua seemnete külvamine on pisut keerukam kui mõnel teisel lillel. Külvist õitsvate taimedeni kulub suisa kuni neli kuud, mis tähendab, et märtsis külvatud seemned hakkavad õitsema juuni alguses.
Külvimullaga täidetud nõusse külvake seemned üsna hõredalt. Kuna seemned on väga pisikesed, võib neid külvamise lihtustamiseks segada lusikatäie liivaga.
Nipp – väikeseid lilleseemneid saab edukalt külvata laste akvarellikarbist võetud pintsli abil.
Lõvilõua külve pealt ei kaeta, kuna seemned vajavad idanemiseks valgust. Küll aga võib kuni tärkamiseni külvi pealt katta kile või klaasiga, mõistlik on kasutada ka aianduspoodides olevaid spetsiaalseid külvikaste.
Lõvilõuad on üheaastased kui aga lasete valminud seemned mulda variseda ja peenra talveks katate lehe või põhumultšiga, on teil kevadel uued lilled tasuta käes.
Aga nüüd on siis turul midagi täiesti ägedat! Hobiaednikele aretatud ripp-lõvilõug Antirrhinum majus nanum pendula.
Candy Showers on superkompaktne, sobivate ja omavahel haakuvate värvitoonidega. Kujutage ette midagi sellist oma peenras, lillepotis või amplis!
Populaarne on aedades kasvatada ka erinevaid sibullilli (tulbid, gladioolid, nartsissid, liiliad, kannad, daaliad). Loe, kuidas valida kvaliteetne lillesibul ja mida nende istutamisel jälgida tasub.