X

Mätashari: haruldaselt kaunis suvelill sinu peenral

Mätashari on saanud oma nime õisiku kuju järgi, kus väiksed üksikud õied on koondunud tihedaks ja laiaks kogumiks. Õisikud püsivad kaua, õitsemisperiood on maist septembrini. Mis eriti tore, peale esimesi öökülmasid võib õisikud lõigata, kuivatada ja toas kuiva vaasi panna.

Mätashari idaneb seemnest kahe nädala pärast pärast külvi. Juunis peenrasse külvatud seemnest hakkab taim õitsema augustis.

Seepärast soovitame külvata mätasharja taimed toas ettekasvatuseks juba märtsi teisel poolel.

Istutamine

Mätashari on külmaõrn ning juba nullilähedane temperatuur võib taime kahjustada. Seepärast võiks õue istutamisega oodata kuni öökülmad on kindlasti möödas.

Selleks, et õitsemine oleks maksimaalne, võiks muld olla viljakam ja hästi dreeniv, liigne pikaajaline niiskus võib juuri kahjustada.

Sort: madal mätashari

Meie premium seemnete valikus leiate uusi ja huvitavaid mätasharjade celosia argentea sorte. Proovige koos kasvatada sorte Kimono Rose, Kimono Salmon ja Kimono Yellow, mille värvid sobivad aias imeliselt kokku. Kõik need kolm mätasharja on täpselt ühesuguse kasvukiiruse, tiheduse, õitsemisaja ja suurusega. Värvid on väga intensiivsed.

mätashari roosa
Kimono Salmon mätashari
mätashari kollane
Kimono Yellow mätashari

Aga tõeline pärl meie valikus on uus sort celosia argentea ‘Dracula’!

mätashari dracula
Mätashari Dracula

Iga hästi koostatud aed vajab erilist pilgupüüdjat. Dracula on esimene mätasharjadest, mile õie kuju ei ole tuleleegi sarnane, vaid pigem kiivrikujuline. Ja mis veel erilisem, selle lille värvus on pidevas muutumises. See mätashari ehitab endale taime suurusega võrreldes hiiglasliku õisiku, mis värvub õues aeglaselt veripunasest kuni kesköise violetseni. Õisik püsib peal nädalaid.

Nagu nimestki võib aru saada, on Dracula väga valgustundlik. Kui te alustate taime kasvatamisega toas, umbes 4-5 nädalat enne õue istutamist, on taime lehed täiesti rohelised. Alles õue istutamisel, pikkade soojade päevade saabumisel, hakkavad ilmnema purpursed toonid.

Iga kord, kui aeda lähete on taime värv pisut muutunud!

Nüüd kui peenrale kaunis õitseja valitud, siis amplitesse ja rõdukastidesse julgeme kindlasti soovitada Ripp-lõvilõuga.

Helista