X
Alates 50€ tellimusega kaasa kingitus!

6 põhjust, miks valida eestimaine sertifitseeritud seemnekartul

Kartulite kasvatamine algab otseloomulikult seemnekartuli hankimisest. Soovides saada esimest saaki juba jaanipäevaks, tasuks eelistada varaseid sorte. Säilitamiseks tuleb valida aeglasemalt valmivad ja tugevat koort kasvatavad sordid.

Selleks, et saak oleks terve, on kõige kindlam valida sertifitseeritud seemnekartul, mis on läbinud mitmeastmelise kontrolli. Ühe ja sama sordi kasutamine aastast aastasse vähendab saaki ja säilivust, sest kartulit vaevavad paljud haigused.

kartulid

Head seemnekartulid on ühtlase suuruse ja defektideta. Nende eelidandamine võimaldab saaki saada oluliselt varem. Kartuli idandamine algab umbes kuu aega enne kartuli mahapanekut. Mugulad pannakse kastides ühekordse kihina, asetatakse jahedasse ja valgusküllasesse kohta, näiteks klaasitud rõdule või verandale. Sobivates tingimustes kasvavad kartulile lühikesed ja tugevad idud.

Kartul pannakse maha maikuus (vanarahvas ütleb ikka, et siis kui toomingas õitseb), kui muld on kuivanud, soojenenud ja põhiväetist saanud.

Miks üldse osta riiklikult kontrollitud ja sertifitseeritud seemnekartulit? Selleks toome välja 6 põhjust:

  1. Seemnemugulad on viirushaigustest vabad, ei too põllule haigusi ja saate suurema saagi.
  2. Seemnemugulad on kontrollitud bakterhaiguste osas ning säilivad kenasti kevadeni.
  3. Lehemädanikku nakatumise risk on viidud minimaalseks.
  4. Saada on kogu sordi kasvatamiseks vajalik info.
  5. Saate saagiks just selliste maitseomadustega kartuli, nagu teie perele meeldib.
  6. Probleemide korral saate pöörduda Põllumajandusameti poole.

Maarahva Pood pakub praegu oma klientidele parimat valikut seemnekartulitest. Saada on sordid Laura, Birgit, Ranomi, Octa, Red Lady, Nixe, Lilly, Gala, Sunshine, Solist, Baltic Rose, Mary Ann

Kartulisortide eripäradest loe lähemalt juba tootekirjeldusest.


Helista