X
VIDEO: Kuidas noored verivorsti tegemisega hakkama saavad? + RETSEPT

Vorsivorstid on meie toidulaual pea igal aastal. Kuidas aga verivorste täitsa ise teha? Panime noored suunamudijad proovile ja esitasime neile väljakutse! Vaata videot, et näha kuidas nad hakkama said.

Verivorstide tegemine

3 kg verivorstide tegemiseks läheb vaja 2,5 l vett, 1 l verd, 1 kg odrakruupe, 500 g suitsupekki, , soola, pipart, vürtsi, majoraani, 300 g sibulat, 2 sl võid, 10 m seasoolt. Võib ka kasutada valmis maitseainesegu.

Peske kruubid ja keetke nõrgal kuumusel, et need ei läheks pudruks. Kui kruubid on paisunud siis jahutage. Praadige kergelt sibul ja suitsupekk, et kõik need head maitsed vallanduksid ( ärge pruuniks praadige ). Lisage hakitud ja võis kuumutatud sibul ja pekk kruupidele. Seejärel lisage maitseined ning läbi sõela kurnatud veri .

Täitke seasooled pudruga, siduge otsad kinni ja pange vähese soolaga maitsestatud vette. Kõige mugavam on seasoolte täitmiseks kasutada vorstipritsi.

Kuumutage aeglaselt 10-15 minutit, kuid ärge laske keema, sest muidu sooled lõhkevad. Pärast veest võtmist asetage vorstid üksteise kõrvale jahtuma.

Kuidas verivorste küpsetada

Seasooles küpseb verivorst 20-30 minutit. Krõbeda verivorsti saamiseks tuleb seda küpsetada madalal temperatuuril, umbes 150-175 kraadi juures. Praeahjus küpsetamiseks pange nõusse veidi rasva ja vett auru tekkimiseks. Kui praete verivorste pannil, siis tuleb vorstid alguses jahedale pannile asetada ja heas koguses võid või õli lisada. Kindlasti tuleb vorstidesse teha mõned augud. Kuumal pannil võivad vorstid lõhkeda.

0