-19%

Seenekasvatamise komplekt Kuldservik 7,5L

8.76

Tootekood: 8714508100118 Kategooriad: ,

Pleurotus

Kollane kuldservik on halli -serviku teisend. Samuti on maitse sarnane, nii et seda seent saab kasutada samade roogade jaoks kui halli austerserviku, näiteks omlett, risoto.

Komplekt sisaldab seenemütseeliga komposti ja kattemulda .
Ümbriskaan on kasutatav kasvatamisnõuna.
Komplekt kasvatab 3-4 saaki.
Kaasas kasutamisjuhend.
Pakend 7,5 L
Pakendi mõõdud: 33x26x13 cm

Täpsem kirjeldus

Kuldserviku kasvatamine
(Pleurotus)
Kasvatatud EKO-märgisel põhul.
Komplekt sisaldab kilekotti aluspinnaga. Karbi avamisel kontrollige, kas substraat on muutunud täiesti valgeks, vastasel juhul sulgege kast pappkaanega (te ei vaja enam plastikust kaant) ja
säilitada 10-14 päeva 20-25 C juures. Kindlasti jätke substraat kilekotti.
1) KASVATAMINE: alustate kultiveerimisprotsessi, tehes substraati sisaldavale plastikule viis 2–3 cm sisselõiget. Seejärel kasta substraati ¼ liitri veega, nii et pind oleks niiske. (siis jätke komplekt koos selle peal oleva pappkaanega seisma temperatuuril 20-25 kraadi Celsiuse järgi)
2) Umbes 2 nädala pärast ilmuvad valged nööpnõelad ehk seenealged. Nüüd võta karbilt kaas, eemaldage kaane neli nurka ja sisemine ring kaane ülaosast ja pange kaan  tagasi kasti peale. Nüüd pane kast ruumi, kuhu pääseb päevavalgus ja temperatuuril  on 10-15 C, kuid mitte otsese päikesevalguse käes!
3) Veenduge, et aluspinna pind MITTE KUNAGI ei kuivaks. Niisutage vähemalt üks kord päevas taimepihustiga (mitte liiga märja)
4) Kasvavad väikesed varred koos kübaratega  on seenekobarates ehk klasterites. Jätkake seente pihustamist iga päev, et vältida nende kuivamist saagi moodustumise ajal.
5) Koristamine: koristamise aeg võib pikendada kolme kuuni. Klaster tuleb substraadist välja tõmmata pöördeliigutusega! Veenduge, et osa viljalihast jääb substraati. Enne tarbimist lõika seentel ära 1 cm varre otsast.   Vars, mis on veidi sitkem, saab kasutada al kastmes  või suppis.
Nüüd  tsükkel kordub ja reeglina annab 1 komplekt saaki 3 korda. Enne igal saagikoristusel tehke 5 uut sisselõiget plastikust ümbrisele.
Edu ja head isu.

Kuldserviku kasvatamise juhend.docx: PDF