X
Maasikad 🍓🍓🍓

Miks peaksid sellel aastal valima oma aiamaale frigotaime?

Järgnevalt räägime kuidas erinevad paljasjuursed frigotaimed tavapärastest pottides või kassettides kasvavatest maasikataimedest.

Frigotaimede saamiseks võetakse tütartaimed üles, eemaldatakse lehed selliselt, et jääb vaid 2-3 tugevamat lehte, kärbitakse juuri, töödeldakse seenhaiguste vastu ja pakitakse kilega vooderdatud kastidesse. Kastid viiakse külmhoidlasse, kus neid hoitakse praktiliselt kuni istutamiseni.

Frigotaime tulevane saagikus oleneb risoomi läbimõõdust ja selle järgi jagatakse nad ka enne turustamist klassidesse.

𝗞𝗟𝗔𝗦𝗦 𝗔: risoomi läbimõõt on alla 15mm (8-14mm). Sellised taimed annavad 1-2 õisikut. Maksimaalne saagivõime esimesel aastal on 100g.

𝗞𝗟𝗔𝗦𝗦 𝗔+: risoomi läbimõõduga 15-18mm. Taimed annavad 2-4 õisikut ning saagivõime esimesel aastal on juba 150-250g.

𝗞𝗟𝗔𝗦𝗦 𝗔++: mõõdud jäävad üle 18 millimeertri. Need taimed on kõige hinnalisemad, kuna moodustavad samal aastal juba 4-7 õisikut ning saagipotentsiaal on 300-400g taime kohta.

Seega, kui tavalisi maasika tütartaimi istutada, on võimalik samal aastal saada üksikuid marju, kuid frigotaimede saagikus on juba täiesti arvestatav.

Kõnealuste taimede plussiks on ka asjaolu, et neid võib hoidlas säilitada niikaua kui vaja ja istutada praktiliselt läbi suve – nii saab näiteks tootmispõllul ajatada sügisese maasikasaagi, mida on võimalik juba oluliselt kõrgema hinnaga turustada.

Maarahva poes ettetellimises olevad maasikataimed on kõik kvaliteedimärgisega 𝗞𝗟𝗔𝗦𝗦 𝗔+ .

Vaata lähemalt maasikataimede tootekategooriast:

https://maarahvapood.ee/tootekategooria/talupoja-suletais/maasikataimed/

0