X
Eksootiline Jaapani Orhidee – suurepärane lisa sinu koduaeda?

Bletilla striata, Eesti keeles Jaapani mikaadolill või Jaapani orhidee.

Ainulaadne ja Royal Horticultural Society poolt auhinnatud kergesti kasvatatav aiaorhidee!

Lehed on suured, pehmed, ererohelised, mõõgakujulised, meenutavad palmipuu lehte. Tüüpiliselt 4-8 lehte pundis moodustavad väikseid kimbukesi, mille keskele tekkivad pikad varred ja orhideele omased õied. Õitseb juunis ja juulis. Õied on kuni 6cm läbimõõduga, võib kokku olla kuni 10, mõned õitsevad, mõned püsivad suures pungas ja avanevad hiljem.

Aastatega samal kohal kasvades moodustab kuni 30-40 cm läbimõõduga äärmiselt dekoratiivse puhma, nagu pojengidki.

Algul on varred püstised, hiljem õie raskuse all vajuvad alla. Võib vajada toestamist. Õied on sõltuvalt sordist roosakaslillad või valged, õiehuulel on triibud peamiselt valget värvi.

Eelistab poolvarjulist kasvukohta. Oluline on, et kevadel ja suvel oleks muld huumusrikas ja niiske.

Pärast õitsemist langetab lill kõik lehed, puhkeperiood on suve lõpust kuni uute võrseteni kevadel, siis vajab taim rahu, ei tohiks kasta.

Talveks vajab korralikku multšiga katmist. Eestis lihtsam kasvatada saartel ja läänerannikul. Võimalik on ka välja kaevatud juuri hoiustada kuivas ja jahedas, näiteks kütmata garaažis.

Sobib meil Eestis aias kasvatamiseks ja potitaimeks. Viimasel paaril aastal kasutatakse Jaapanis sageli linnahaljastuses konteinertaimena.

Looduslikult kasvab Hiinas, Jaapanis ja Tiibetis, kuid on looduses siiski suhteliselt haruldane.

Täna on selle taime ebasibul, ainsa aiaorhideena Eestis, saadaval ainult Maarahva Poodide klientidele väga soodsa hinnaga.

Suure valiku erinevaid lillesibulaid leiad: https://maarahvapood.ee/tootekategooria/seemned-ja-sibulad/taimed-ja-sibulad/lillesibulad/

0